Święto Szkoły

Święto Szkoły
24.10.2019

16 października w rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową obchodzimy Święto Szkoły im. Janna Pawła II w Słąwnie. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą św., w której udział wzięła cała społeczność uczniowska, delegacja wraz z pocztem sztandarowym ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Papieża, gdzie uczniowie i przedstawiciele Urzędu Gminy złożyli kwiaty i zapalili znicze. Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły była uroczysta akademia.

Na wstępie Dyrektor szkoły p. Marzenna Skowrońska powitała przybyłych gości: Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym p. Małgorzatę Kałużyńską wraz z uczniami, Radnego Gminy Sławno p. Daniela Mazura, Sołtysów, Przewodniczącą Rady Rodziców wraz z zarządem.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor powiedziała, że tylko pracą, wytrwałością i miłością można osiągnąć doskonałość, że nie łatwo jest temu sprostać w codziennym życiu, ale wciąż trzeba próbować i ciągle podążać do wybranego celu.

W dalszej części uczniowie klas II, VII i VIII zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Beaty Błaszczyk, p. Darii Krawczyk i p. Ilony Stolarek. Uczniowie przypomnieli postać Karola Wojtyły i jego wybór na Papieża, który miał miejsce 41 lat temu, 16 października 1978 r. zaprezentowali wybrane teksty z jego nauczania pasterskiego pod hasłem ,,Nie lękajcie się’’.

Na zakończenie uroczystości ponownie głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom za piękny program artystyczny skłaniający do refleksji i wyciszenia. Głos zabrała również Pani Dyrektor Małgorzata Kałużyńska, która złożyła życzenia z okazji Święta Szkoły i w upominku ofiarowała pamiątkową książkę.

December 2019

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Informator Gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku