Celestynów czwarty w finale wojewódzkim

Celestynów czwarty w finale wojewódzkim
13.11.2019

6 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się drużynowy finał mistrzostw województwa łódzkiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na początku rozgrywek naczelnik oświaty gminy Wieruszów Pan Waldemar Urbaniak przywitał wszystkie szkoły, gratulował awansu do finału województwa łódzkiego mistrzom i v-ce mistrzom półfinałów oraz życzył  zawodniczkom osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Nasz powiat reprezentowały mistrzynie powiatu i vice mistrzynie z półfinału wojewódzkiego  Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie, która trzeci raz z rzędu awansowała do finału. Do zawodów zgłosiło się 12 najlepszych drużyn województwa łódzkiego, które zostały podzielone na 4 grupy. Pierwsze dwie drużyny z grupy awansowały dalej. Ostatnia drużyna odpadała z turnieju.

Nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki:                               

W grupie:

SP Solca Wielka – PSP Celestynów  0:3

PSP Celestynów –SP 71 Łódź  3:0

SP 71 Łódź  – SP Solca Wielka  1:3

Nasza szkoła wygrała swoją grupę nie tracąc punktu.

Po wyjściu z grupy trafiliśmy na SP Charłupia Wielka z którą wygraliśmy 3:0.

Następnie trafiliśmy na gospodarza a zarazem faworyta turnieju SP Wieruszów, który bronił mistrzostwa województwa sprzed roku i niestety nasze dziewczęta po walce przegrały 0:3. W meczu o piąte miejsce nasze dziewczęta pokonały SP Głuchów 3:1. W meczu o trzecie miejsce PSP Celestynów przegrał z SP Maków 0:3 (w zespole z Makowa występują dziewczęta, które posiadają licencję tenisa stołowego). Wielkim sukcesem jest osiągnięcie 4 miejsca w finale wojewódzkim tej małej szkółki, ponieważ w innych szkołach występowały zawodniczki, które na co dzień reprezentują swoje kluby. Szkoła z Celestynowa od kilku lat utrzymuje wysoki poziom na arenie nie tylko gminnym ale także powiatowym i wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Janiszewska i Martyna Węglarska. Opiekunem dziewcząt jest Łukasz Błotnicki.

Jestem bardzo zadowolony z czwartego miejsca i postawy dziewcząt, które musiały rywalizować z zawodniczkami klubowymi, które na co dzień grają w lidze. W klasach starszych mamy tylko trzy dziewczyny. Dwie z nich udało się poprowadzić trzeci raz z rzędu do finału wojewódzkiego. – powiedział Łukasz Błotnicki.

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

 1. SP nr 2 w Wieruszowie  ( powiat wieruszowski )
 2. SP w Włodzimierzowie  ( powiat piotrkowski )
 3. SP w Makowie   ( powiat skierniewicki )
 4. SP w Celestynowie  ( powiat opoczyński )
 5. SP w Sulmierzycach  ( powiat pajęczański )
 6. SP w Głuchowie  ( powiat skierniewicki )
 7. SP w Solcy Wielkiej  ( powiat zgierski )
 8. SP w Charłupi Wielkiej  ( powiat sieradzki )
 9. SP w Aleksandrowie Łódzkim  ( powiat zgierski)
 10. SP nr 149 w Łodzi  ( powiat m. Łódź )
 11. SP nr 71 w Łodzi ( powiat m. Łódź )
 12. SP w Siemkowicach ( powiat pajęczański )

Ilość zawodników ogółem : 30 w tym zrzeszonych w klubach : 9

Dyscypliny sportowe jakie uprawiają zrzeszeni zawodnicy :

Tenis stołowy   ilość  zawodników 6

Pływanie    ilość zawodników  3

 

July 2020

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku