Celestynów czwarty w finale wojewódzkim

13.11.2019

6 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się drużynowy finał mistrzostw województwa łódzkiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na początku rozgrywek naczelnik oświaty gminy Wieruszów Pan Waldemar Urbaniak przywitał wszystkie szkoły, gratulował awansu do finału województwa łódzkiego mistrzom i v-ce mistrzom półfinałów oraz życzył  zawodniczkom osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Nasz powiat reprezentowały mistrzynie powiatu i vice mistrzynie z półfinału wojewódzkiego  Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie, która trzeci raz z rzędu awansowała do finału. Do zawodów zgłosiło się 12 najlepszych drużyn województwa łódzkiego, które zostały podzielone na 4 grupy. Pierwsze dwie drużyny z grupy awansowały dalej. Ostatnia drużyna odpadała z turnieju.

Nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki:

W grupie:

SP Solca Wielka – PSP Celestynów  0:3

PSP Celestynów –SP 71 Łódź  3:0

SP 71 Łódź  – SP Solca Wielka  1:3

Nasza szkoła wygrała swoją grupę nie tracąc punktu.

Po wyjściu z grupy trafiliśmy na SP Charłupia Wielka z którą wygraliśmy 3:0.

Następnie trafiliśmy na gospodarza a zarazem faworyta turnieju SP Wieruszów, który bronił mistrzostwa województwa sprzed roku i niestety nasze dziewczęta po walce przegrały 0:3. W meczu o piąte miejsce nasze dziewczęta pokonały SP Głuchów 3:1. W meczu o trzecie miejsce PSP Celestynów przegrał z SP Maków 0:3 (w zespole z Makowa występują dziewczęta, które posiadają licencję tenisa stołowego). Wielkim sukcesem jest osiągnięcie 4 miejsca w finale wojewódzkim tej małej szkółki, ponieważ w innych szkołach występowały zawodniczki, które na co dzień reprezentują swoje kluby. Szkoła z Celestynowa od kilku lat utrzymuje wysoki poziom na arenie nie tylko gminnym ale także powiatowym i wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Janiszewska i Martyna Węglarska. Opiekunem dziewcząt jest Łukasz Błotnicki.

Jestem bardzo zadowolony z czwartego miejsca i postawy dziewcząt, które musiały rywalizować z zawodniczkami klubowymi, które na co dzień grają w lidze. W klasach starszych mamy tylko trzy dziewczyny. Dwie z nich udało się poprowadzić trzeci raz z rzędu do finału wojewódzkiego. – powiedział Łukasz Błotnicki.