102. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

102. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
12.11.2020

Tegoroczne obchody 102. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI w gminie Sławno miały charakter symboliczny ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną w kraju.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Sławnie, którą odprawił proboszcz parafii ks. kan. Adam Stępień. Po mszy delegacje udały się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

W uroczystościach udział wzięli: władze Gminy Sławno Beata Szlęzak - Zastępca Wójta, Andrzej Mazur - Sekretarz Gminy, Mariusz Śmigiel - Radny Rady Gminy Sławno, dh Antoni Kotusiewicz -Prezes ZOG ZOSP w Sławnie, dh Grzegorz Krakała – Komendant Gminny, dh Andrzej Dziubałtowski - Prezes OSP Olszowiec, Marianna Śmiechowska - Rejonowa i Gminna Przewodnicząca KGW, Marzena Włodarczyk - Przewodnicząca KGW w Kozeninie.

Złożone w dniu 11 listopada kwiaty i zapalone znicze są dowodem pamięci i wdzięczności dla obrońców Niepodległej Polski. Msze Św.w intencji Ojczyzny odprawione zostały również w parafiach: p.w. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu, p.w. Św. Michała Archanioła w Zachorzowie oraz p.w. Św. Wawrzyńca w Kunicach.

W imieniu Samorządu Gminy Sławno składamy serdeczne podziękowania wszystkim proboszczom w/w parafii za odprawione nabożeństwa, delegacjom, pocztom sztandarowym z OSP w Sławnie oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Sławno za uświetnienie tego ważnego dla Polaków święta we własnych domach, upamiętniając, w sposób kameralny i indywidualny, losy naszych bohaterów i odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

 

Sierpień 2022

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku